Oyun Havuzu Kumu

  • Tuna Silis Kum
  • Ocak 01, 2019

Oyun Havuzu Kumu Nedir?

Oyun Havuzu Kumu çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmasına ve eğlenceli vakitler geçirmesine yardımcı olan bir oyun materyalidir. Hemen hemen her pakta olan kum havuzları çocukların vazgeçilmez oyun araçlarından bir tanesidir.

Oyun havuzu kumu özellik olarak tüm kumlardan ayrılır içindeki toz avrupadan getirilen en son teknoloji ile alınarak ve çok özel yıkamalardan geçirilerek ülkemiz ve dünya çocuklarının en sağlıklı ve en keyifli hale getirilmiştir.

Hijyenik ve Çevre Dostumudur?

Tamamen hijyenik olup anti bakteriyeldir el değmeden tamamen otomasyon sistemde paketlenmiş paketlerin ağızları çok özel olarak kapatılmıştır. Tanecik yapısı tamamen homojen olarak sınıflandırılmış ve gerekli sertifikalar alınmıştır.

Oyun alanlarında kullandığımız oyun havuzu kumu doğal olmakla birlikte toksik olmayan çevre dostudur. Kapalı ve açık kum oyun alanları ve havuzlarında kullanılan kum özel yıkama ile çok temiz bir kumdur. Nemli yada kuru olarak kullanılabilir. Çocuklar oyun havuzu kumu ile fiziksel, entellektüel, sanatsal ve sosyal beceri edinip bu becerilerini geliştirebilirler. Yeni şekiller keşfederek ölçümler yapıp becerilerini geliştirerek oyun arkadaşları ile iletişim ve dil becerilerini geliştirirler.

Oyun Havuzu Kumun En büyük özelliği Seperatörler vasıtasıyla tozdan arındırılmış olmasıdır.

Oyun Havuzu Kumu Çok özel yıkama ile, Kimyasallarla işlem görmeden elde edilen Kanserojen içermeyen En Temiz Kum olmasıdır.

Oyun Kumu ile Neler Yapılabilir?

Çocukların yanında hiçbir malzeme olmasa bile kum ile çeşitli oyun üretimleri yapabilirler. Kuma yatarak ve yuvarlanarak boyu ve kapladığı alan hakkında bir fikir sahibi olabilir. Kumda yarattığı derinliğin farkına varabilir.Elleriyle kumu alıp bir elinden öbür eline dökmeden geçirebilme çalışmaları yapabilir ve dikkatini odaklama becerisi edinebilir. Aradan akan kumların aşağıya akışını izleyebilir.

Kumda el baskıları yapabilir ve baskıdaki parmaklarını sayabilir. Elinin başka bir alanda boyutlarını farkedebilir. Elleriyle dokunma hissini yaşar ve farklı dokular hakkında bilgi edinir.Yine ayakları ile de aynı çalışmaları yapabilir, el ve ayakları ile aynı hisleri alıp almadığı sorulabilir ve deneyim edinmesi sağlanabilir.

Elleriyle sanki geniş bir kağıt üzerinde resim yaparmışcasına, alan kaygısı duymadan, özgürce kum üzerinde resim çizebilir. Çizgiler, şekiller, rakamlar yapabilir. Aynı çalışmaları ayaklarını kullanarak da yapabilir. Kum oyunları, her yaş gurubunun zevk alarak oynayacağı oyunlardır. Ayrıca hem bireysel hem de arkadaşları ile oynayabilir. Kurallı oyunlardan olmadığı için çocuk kendini rahatça ortaya koyarak rahat rahat istediği oyunu kurup oynayarak deşarj olur.Birilerinin yönetmesi ve yönlendirmesi olmadan oynandığı için kendisi yeni buluşlarda bulunabilir. Oyun havuzu kumu çocuğun bilişimsel yönden gelişimine katkı sağlayarak hayal gücünü en güzel şekilde kullanabilmesine olanak sağlar.

Nerelerde Kullanılabilir?

Oyun havuzu kumu okullarda kreşlerde villa bahçelerinde alışveriş merkezlerinde minik müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur. Ülkemizin her iline ve dünyanın her yerine sevkiyatımız vardır ister toptan ister perakende olarak gönderim yapılmaktadır.


Kumda nemlilik olursa vücuda yapışabildiği, kuru olursa akışkan bir yapıya sahip olduğu ile ilgili bir yaşantıya sahip olur.

Oyun Havuzu Kumun Özellikleri :

Oyun Kumun En büyük özelliği Seperatörler vasıtasıyla tozdan arındırılmış olmasıdır.

Oyun Kumun Çok özel yıkama ile, Kimyasallarla işlem görmeden elde edilen Kanserojen içermeyen En Temiz Kum olmasıdır.

Kalite, AR-GE, Sevkiyat :

Oyun havuzu kumu son derece itina ile ürettiğimiz birinci sınıf yikamadan geçirdiğimiz tamamen doğal asla yabanci ve kimyasal madde ihtiva etmeyen ürünümüzdür.

Ar-ge çalışmalarımız gülen genç yüzümüz çocuklarin hizmetindedir.

Kalite ve Lojistik :

Tanecik yapısı tamamen oyun oynamaya ve el yapısına göre tasarlanmış olması tozdan tamamen arınması çok önemli özelliklerindendir. Sevkiyatımız 25 kg lık paketler halinde veyahut silobas araçlarla müşterinin stok tanklarına hava yardımı ile boşaltılır. Üretim ve sevk aşamalarında sürekli olarak laboratuvarda elek, kil ve nem analizlerine tabi tutulur. Oyun Havuzu kumu fiyatı ve ton fiyatı için ve tedariği için lütfen bizimle iletişime geçin.