Oyun Parkı Kumu

  • Tuna Silis Kum
  • Ocak 01, 2019

Oyun Parkı Kumu Nedir?

ocuk bahçeleri oyun parkları özel kreşler millet bahçeleri hobi bahçelerinde ve park ve bahçelerde plaj alanlarında uygulanmak üzere tasarladığımız ve ürettiğimiz tamamen doğal kumdur.

Çocuklar ve gençler oyun oynarken kuma temas da yumuşak dokuyu tamamen hissederler ve asla batma ve yaralanmalara sebep olmaz içerisinden tozu tamamen fabrikamizda dünyanin en son teknolojisi ile kumdan alınmış olup iri taneler icinden ayarlanmistir tamamen hijyenik doğal olarak yıkanmış olup birinci sınıf olarak paketlenerek müşterilerimizin emrine verilmistir.

Doğal ve Çevre Dostu mudur?

Oyun Parklarındaki Kum bir eğitim aracı olarak kullanılır. Dışarı oyun alanlarının çocuğun gelişim alanlarını destekleyici şekilde düzenlenmesi ve çocuğa zarar vermeyen malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Oyun parklarında kullandığımız Kum %100 Doğal, toksik olmayan ve çevre dostudur.

Oyun kumu, oyun alanlarını yeniden düzenlenerek, kum masaları ve kum havuzları oluşturularak etkili bir şekilde kullanılabileceği gibi, yeni düzenlemeler yapılarak kum oyunlarının eğitimde daha aktif bir şekilde kullanılması da çocukların gelişimi için çok faydalı olacaktır.

“Kullandığımız kum kanserojen içermeyen serbest silika içermeyen oyun kumudur. Oyun parklarında kullandığımız Kum %100 Doğal, çevre dostu ve toksik değildir. Kapalı ve açık kum oyun alanları ve masaları için kullanılan kum Nemli yada kuru olarak kullanılabilir. Nemli olduğunda şekil vermesi daha kolaydır. Çocuklar kum oyunuyla, yeni şekiller keşfeder ve bu onların fiziksel, ruhsal, sanatsal, sosyal olarak birincil motor becerilerin gelişimine katkı sağlar.”

Oyun parkı kumu günümüzde teknolojik gelişmelerle doğallıktan uzak olan çocuklarımıza doğal bir ortam sağlayarak paylaşmayı kaslarını kuvvetlendirme kendilerine olan özgüvenleri nin gelişimine çok katkı sağlar.

Çocukların doğal yollarla sağlıklı ve mutlu bir şekilde bilgisayar ve tablet gibi zihin yorucu oyunlardan kendilerini bir nebze olsun zaman ayırarak paylaşma ve kas gelişmelerini sağlayan vücutlarında bulunan negatif enerjiyi atabilecekleri en faydalı ve zararsız bir oyun aracıdır. Yüzde 100 doğal olan msds belgelerine sahip devlet yetkililerinde her zaman ilk sırada tercih edilen çocuk oyun kumları oyun parkı alanlarında kullanıldıkça çocuklar mutlu bir zaman geçirmelerine vesile olur ve tamamen onların sağlıklarını ilk sırada tuttuğumuz en temiz kumlardır. Yumuşak dokunuşlu olması hasebiyle aynı zamanda içinde iri tanecikli yapıdan arındırılması sebebiyle çocukların vücudunda deformasyona asla sebep olmaz.

Kalite ve Lojistik :

Kumun ıslanması durumunda asla çamur yapmaz ve sertlik oluşturmaz yumuşak yapısını muhafaza eder tozdan arındırılmış olması sebebiyle çocukları rahatsız etmez sağlığa zararı olmaz en modern tesislerde üretilen kumlar Türkiye ve Dünyanın her yerine sevk edilmektedir. İstenilen her şehre ve adrese istenilen paketleme doğrultusunda sevkiyatımız mevcuttur.


Özel yıkama ve arındırma işlemlerine tabi tutularak 25 kg lık ve 1000 kg lık paketlenerek kullanıma sunulur,en büyük özelliği yüzde 100 oranında doğaldır ve herhangi bir yabancı madde ihtiva etmez. MSDS belgesinde tüm kullanım şekilleri belirtilmiştir.